![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4228281
*
nr 422 8281
Spegel
barockstil, höjd: 59
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/8 13:42:42
1
300 kr
14/8 15:21:28
2
350 kr
14/8 15:32:47
3
500 kr
14/8 15:57:00
2
600 kr
14/8 16:00:00
3
600 kr
14/8 16:00:45
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 422 8281
Spegel
barockstil, höjd: 59
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/8 13:42:42 | 1 | 300 kr |
14/8 15:21:28 | 2 | 350 kr |
14/8 15:32:47 | 3 | 500 kr |
14/8 15:57:00 | 2 | 600 kr |
14/8 16:00:00 | 3 | 600 kr |
14/8 16:00:45 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53